V NIEDZIELA ZWYKŁA

5 LUTEGO 2023 r.

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

3. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.

4. Za tydzień, w niedzielę 12 lutego w parafii Miłosierdzia Bożego w Skopaniu rozpocznie się Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych, którzy planują zawrzeć związek małżeński. Początek o godz. 17.00. Serdecznie zachęcam, aby młodzi skorzystali z tego zaproszenia, nie odkładali na ostatnią chwilę przygotowania do tak ważnego sakramentu.

5. Również za tydzień z 12 na 13 lutego br. nasz dekanat będzie miał nocne czuwanie w intencji powołań na Jasnej Górze. Początek o godz. 21.00 podczas Apelu Jasnogórskiego. Wyjazd w niedzielę o godz. 16.30 spod kościoła. Gdyby były jeszcze osoby chętne na wyjazd bardzo proszę o zgłaszanie się do poniedziałku włącznie.

6. Bóg zapłać parafiankom z Zadusznik za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątały: Henryka Jacek i Teresa Cebula. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Zadusznik z trzech kolejnych numerów.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej – Niedzieli.

 


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie