XII NIEDZIELA ZWYKŁA
21 CZERWCA 2026 r.
1. Dziś 12 niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Żyjemy w świecie pełnym niepokoju o przyszłość, zdrowie, rodzinę, pracę i własną wartość. Słowa Jezusa są odpowiedzią Boga na lęk, który tak często nosimy w sercu.
2. Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w naszym dekanacie. W związku z tym Msze św. w naszym kościele do środy włącznie będą sprawowane o godz. 15.30.
3. Przypomnę, że trwa czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem (odmówiłam) litanię do Serca Pana Jezusa, Koronkę do Miłosierdzia Bożego czy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu. On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy św. i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
4. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
5. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, za którą oddał życie. Warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
6. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego – to już w najbliższy piątek! Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Zapraszam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty.
7. Bóg zapłać parafianom z Zadusznik za posprzątanie świątyni i ofiarę 120 zł na kwiaty. Wczoraj sprzątali: Emilia Klocek, Urszula Walczyk, Dariusz Gil i Wiesław Sierakowski. W najbliższym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Dymitrowa-Mórg z trzech pierwszych numerów.
8. Bóg zapłać róży św. Józefa za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu. W tym tygodniu zapraszam różę św. Faustyny.
9. Zachęcam do czytania nowego numeru Niedzieli, którą można nabyć wychodząc z kościoła.
10. 10 lipca br. w Wyższym Seminarium Duchownym o godz. 12.30 odbędzie się rozmowa rekrutacyjna dla kandydatów do seminarium.
11. Wychodząc z kościoła można się zapisać na film z Peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego, która miała miejsce w naszej parafii w dniach 15-16 czerwca.