XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 CZERWCA 2020 r.

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przypominam, że w naszym kościele codziennie po Mszy św. odprawiamy nabożeństwa czerwcowe, odmawiając litanię do Serca Pana Jezusa.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz.18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

3. W czwartek, 18 czerwca, zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy procesja wokół kościoła. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

4. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Uroczystości odpustowe przeżywać będą parafie Wola Baranowska ? 11.00 i Sarnów ? 18.00.

5. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcić Niepokalane Serce NMP. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych dni.

6. Bóg zapłać parafianom z Przykopa za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątali: Agnieszka Rozmus, Maria Barszcz i Pweł Serwan. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Przykopa z trzech kolejnych numerów.

7. Dziękuję tatusiom dzieci rocznicowych za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii przed uroczystością Bożego Ciała. Natomiast mamusiom dzieci komunijnych za wypranie ornatów. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała ? za przygotowanie ołtarzy, niesienie baldachimu, chorągwi i feretronów, sypanie kwiatków, dzwonienie ? Bóg zapłać.

8. Jak widzimy anioły adorujące Najświętszy sakrament są już na swoim miejscu. Pragnę podziękować Markowi Zdebce za wykonanie podestów i poświęcony czas na ustawienie aniołów.

9. Bóg zapłać parafianom, którzy w dalszym ciągu składają datki na figury aniołów adorujących.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny.

 


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie