NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 7 CZERWCA 2020 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: ?Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu??. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą ? jednego Boga w trzech Osobach.

2. Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy Bogu za dar odkupienia, a sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. będziemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe, odmawiając litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagradzać Bożemu Sercu za wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ? Boże Ciało. To dzień dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 10.30. Procesja po Sumie. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. W tym roku procesja do czterech ołtarzy, ze względu na panującą epidemię, będzie na placu kościelnym. Proszę o przygotowanie ołtarzy:
I ołtarz ? rodzice dzieci komunijnych i rocznicowych z Przykopa
II ołtarz ? rodzice dzieci komunijnych z Zadusznik
III ołtarz ? rodzice dzieci komunijnych i rocznicowych z Domacyn
IV ołtarz ? młodzież
Proszę o pobożne włączenie się do udziału w procesji. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków a chłopców do dzwonienia.

5. Kontynuacją uroczystości Bożego Ciała będzie oktawa. Zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo eucharystyczne z procesją w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 10.30.

6. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klas czwartych będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii św.

7. Bóg zapłać parafiankom z Przykopa za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątały: Maria Madej, Krystyna Tyniec i Patrycja Zawadzka. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Przykopa z trzech kolejnych numerów.

8. Bardzo proszę tatusiów dzieci rocznicowych o wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii. Natomiast mamusie dzieci komunijnych proszę o zgłoszenie się do zakrystii po ornaty do prania.

9. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy złożyli datki na figury aniołów adorujących.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie