ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 31 MAJA 2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce ?Zielonymi Świątkami?. Duch Święty umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło pamiętając, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
Dziś też kończy się okres Wielkanocy.

2. W związku ze zniesieniem ograniczeń sanitarnych dotyczących liczby uczestników liturgii odprawianej wewnątrz świątyni, ks. Biskup Ordynariusz wydał następujący dekret (kliknij na słowo dekret).

3. Ponieważ 7 czerwca br., w Uroczystość Trójcy Świętej, dobiega końca okres wypełnienia obowiązku przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej, chcąc jak największej liczbie wiernych umożliwić przystąpienie do spowiedzi sakramentalnej, pragnę poinformować, że przez cały najbliższy tydzień, tj. od 1 do 6 czerwca br. istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17.00. Serdecznie zachęcam do oczyszczenia naszych serc i pojednania się z Bogiem i ludźmi.

4. Jutro, 1 czerwca, w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i życiu wspólnoty Kościoła.

5. Również jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

6. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. będziemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe, odmawiając litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagradzać Bożemu Sercu za nasze grzechy i nieprawości.

7. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywać święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We wszystkie dni możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

9. Wznowione zostają odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca. Gdyby jeszcze ktoś obawiał się o swoje zdrowie i na razie nie chciał korzystać z posługi kapłana, proszę o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

11. Bóg zapłać parafianom z Przykopa za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątali: Sylwester Mazur, Anna Kołek i Teresa Pubrat. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Przykopa z trzech kolejnych numerów.

12. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy złożyli datki na figury aniołów adorujących.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Dla prenumeratorów jest Rycerz Niepokalanej.

 


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie