V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10 MAJA 2020 r.

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Uczestnicząc w Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga, już tutaj, na ziemi, zaczynamy wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja, która trwała przy swoim Synu, aż po Kalwarię, a potem w komunii wspólnoty założonego przez Niego Kościoła.

2. Przypominam, że w maju czcimy Matkę Najświętszą poprzez udział w nabożeństwie i śpiew litanii loretańskiej. Serdecznie zapraszam w dni powszednie o godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo, a w niedziele o godz. 15.00 na nabożeństwo i Mszę św.

3. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39-tą rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowitym zawierzeniu Maryi.

4. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy św. Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Ojciec święty Franciszek prosi, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu oraz dzieł miłosierdzia. Do tej modlitwy włączą się również - zgodnie z własną wiarą i tradycją ­ przedstawiciele różnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji. Dlatego też w tym dniu wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie o godz. 17.00 z koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie modlitwa różańcowa ? tajemnice światła oraz litania loretańska. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Ze względu na ograniczenia sanitarne, nie wszyscy będą mogli uczestniczyć w świątyniach, dlatego zapraszam także do udziału za pośrednictwem środków przekazu oraz do wspólnej modlitwy w rodzinach.

5. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

6. W niedzielę, 17 maja, w przeddzień 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, podczas Sumy o godz. 10.30 zostaną poświęcone: stacje Drogi Krzyżowej, obrazy św. Jana Pawła II i św. Faustyny, oraz figura św. Jana Pawła II wzniesiona na placu kościelnym. Serdecznie zapraszam na tą uroczystość.

7. Bóg zapłać parafiankom z Przykopa za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątały: Irena Panek, Halina Majlinger i Zofia Krakowiak. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam rodziców dzieci klas III.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie