IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 3 MAJA 2020 r.

1. . Dziś, w czwartą Niedzielę Wielkanocy przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele, podczas których prosić będziemy Jezusa Chrystusa ? Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi ? Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

3. Przypominam, że w maju czcimy Matkę Najświętszą poprzez udział w nabożeństwie i śpiew litanii loretańskiej. Serdecznie zapraszam w dni powszednie o godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo, a w niedziele o godz. 15.00 na nabożeństwo i Mszę św.

4. W poniedziałek, 4 maja br. o godz. 17.00 zostaną przywiezione stroje dla dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii św. Rodziców zapraszam także na krótkie spotkanie, które będzie miało miejsce bezpośrednio po odebraniu strojów.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i możliwość adoracji, o 17.45 nabożeństwo majowe a po nim Msza św. Serdecznie zapraszam.

6. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy go prosić o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

7. Bóg zapłać parafiankom z Przykopa za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątały: Marta Drożak, Agnieszka Przybyłko i Krystyna Krzemień. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Przykopa z trzech kolejnych numerów.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie