XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 LIPCA 2020 r.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.

2. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego.

3. W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Brygidy, patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie żony, matki, a potem zakonnicy. Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem.

4. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła.

5. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, pobłogosławione zostaną pojazdy mechaniczne. Będziemy modlić się o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po Mszy św. o 18.00.

6. Bóg zapłać parafiankom z Przykopa za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątały: Albina Tyniec, Joanna Burdzel i Dorota Kupiec. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Przykopa z trzech kolejnych numerów.

7. Zachęcam do nabywania Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Dla dzieci jest Promyczek Dobra do odbioru w zakrystii.

 


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie