XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 LIPCA 2020 r.

1. Dziś XV niedziela zwykła. Trwa czas wakacji i urlopów. Nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel ? Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominać będziemy NMP z Góry Karmel. Wspomnienie to przypomina nam o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością.

3. Bóg zapłać parafiankom z Przykopa za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątały: Anna Madej, Sandra Stępień i Bogusława Jaskot. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Przykopa z trzech kolejnych numerów.

4. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

5. Dziś II tura wyborów prezydenckich. Decyduje się przyszłość naszej Ojczyzny ? jak będzie wyglądać. Serdecznie proszę i zachęcam ? pójdźmy do urn wyborczych. Nie pozwólmy, aby inni decydowali za nas. Pomóżmy także naszym seniorom, aby mogli zagłosować.

 


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie