XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 LIPCA 2020 r.

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. Tradycyjnie wraz z początkiem lipca rusza misyjna Akcja św. Krzysztof ? 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Natomiast w dniach 19-26 lipca 2020 będzie obchodzony 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie za wstawiennictwem Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za użytkowników dróg o bezpieczne podróże dla wszystkich. Zachęcam o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.

3. W sobotę, 11 lipca, obchodzić będziemy święto św. Benedykta, opata i patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora ? módl się i pracuj ? to sposób Świętego na dobre chrześcijańskie życie.

4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

5. Bóg zapłać parafiankom z Przykopa za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątały: Beata Pubrat, Maria Kowalik i Anna Kołek. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Przykopa z trzech kolejnych numerów.

6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

7. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w minioną niedzielę uczestniczyli w wyborach prezydenta Rzeczypospolitej. Frekwencja była wyższa niż zwykle ? Domacyny (75,46%), Przykop (66,52%) i Zaduszniki (70,81%). Zdecydowana większość głosowała na obecnego prezydenta p. Andrzeja Dudę ? Domacyny (73,98%), Przykop (68,03%) i Zaduszniki (78,95%).

 


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie