XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 CZERWCA 2020 r.

1. Kończy się czerwiec ? miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Apostołów św. Piotra i św. Pawła. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 11.00, spowiedź w kościele od 17.00.

5. W piątek, 3 lipca, obchodzić będziemy święto św. Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

6. Bóg zapłać parafianom z Przykopa za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątali: Marek Krzemień, Justyna Kasprzycka, Anna Wójcik i Barbara Wójcik. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Przykopa z trzech kolejnych numerów.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

8. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo św. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

9. Przypominam, że dzisiaj wybieramy prezydenta. Zachęcam, aby skorzystać z prawa wyborczego, pójść do urn i zagłosować zgodnie ze swoim sumieniem. Nie zapomnijmy zabrać maseczki i własnego długopisu.

 


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie