XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 CZERWCA 2020 r.

1. Trwa czerwiec miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Poprzez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich.. Dziękujemy też za Boże Miłosierdzie. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości do Boga i bliźniego.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami podczas Mszy św. i nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło przynosi dobre owoce, gdy zakorzenione jest w Panu Bogu. Dlatego też zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed Mszą św. Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie celebrowana w czwartek godz. 18.00 a po niej w litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa podziękujemy za wszelkie łaski otrzymane w kończącym się roku szkolnym, prosząc o szczęśliwe przeżycie okresu wakacji. Zapraszam na to wspólne dziękczynienie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

5. Bóg zapłać parafiankom z Przykopa za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątały: Helena Kowal, Barbara Krzemień i Helena Bernat. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Przykopa z trzech kolejnych numerów.

6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie