VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - 24 MAJA 2020 r.
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś w siódmą niedzielę Wielkanocy, obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. Również dziś z inicjatywy papieża Benedykta XVI modlimy się za Kościół w Chinach, który jest prześladowany za wiarę w Chrystusa a wielu chrześcijan oddaje nawet życie.

3. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie zapraszam do modlitwy.

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i nabożeństwo majowe, podczas którego przez wstawiennictwo Maryi ? najświętszej z wszystkich matek, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, prosząc o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

6. Bóg zapłać parafiankom z Przykopa za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątały: Iwona Stępień, Natalia Ruła i Sylwia Sroczyńska. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Przykopa z trzech kolejnych numerów.

7. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy złożyli datki na figury aniołów adorujących.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie