VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17 MAJA 2020 r.

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemieniać nasze życie. Pełny udział w Eucharystii oraz wsłuchiwanie się w słowo Boże otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością.

2. Także dzisiaj, w przeddzień 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, dziękujemy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. Jak on zawierzmy się też Maryi, powtarzając słowa: ?Totus Tuus?.
Wyrazem wdzięczności naszej wspólnoty parafialnej jest figura św. Jana Pawła II, która od kilku tygodni stoi na placu kościelnym. Dziś po Sumie zostanie poświęcona, wraz z nowymi stacjami Drogi Krzyżowej i obrazami św. Jana Pawła II i św. Faustyny.

3. Msze św. w najbliższym tygodniu będą celebrowane o godz. 17.00, a po nich będzie nabożeństwo majowe.

4. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

5. W piątek, 22 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Bóg zapłać rodzicom dzieci klas III za posprzątanie kościoła i porządki wokół świątyni i plebanii. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Przykopa z trzech kolejnych numerów.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny a także Promyk Dobra.


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie