III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 KWIETNIA 2020 r.

1. Dziś, w trzecią Niedzielę Wielkanocy rozpoczyna się w XII Tydzień Biblijny pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Inauguracji Tygodnia Biblijnego towarzyszy IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które nawiązuje do przeżywanej niedawno 1050-tej rocznicy Chrztu Polski i proklamacji Ewangelii, która stała się kamieniem węgielnym polskiego państwa oraz polskiej kultury. Do wspólnotowej lektury na IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego została wybrana Ewangelia według św. Mateusza. Serdecznie zachęcam do lektury.

2. Dziś na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia zbiórka do puszek na Caritas.

3. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się z apelem zachęcającym do modlitwy o deszcz:
Nasz kraj dotyka dzisiaj także susza, która niesie z sobą kolejne trudności. Jej skutkiem setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju. Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy.
Zwracam się więc do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitw ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby.

4. W najbliższy wtorek, bezpośrednio po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas trzecich.

5. W środę, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i patronki Europy. Jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, ustanowiony w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

6. W pierwszy piątek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, do czego serdecznie zachęcam.

7. Odwiedziny chorych w domach, jeśli istnieje taka potrzeba, tylko po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.

8. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będzie celebrowane codziennie bezpośrednio po Mszy św.

9. Ponieważ w tym roku 3 maja przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze św. tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 i 18.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

10. W sobotę przypada również Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

11. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosić Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do służby Bogu i ludziom, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

12. Bóg zapłać parafiankom z Domacyn za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątały: Katarzyna Łącz, Maria Pubrat i Katarzyna Madej. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Przykopa z trzech pierwszych numerów.

13. W tym tygodniu ofiarę na potrzeby kościoła ? 150 zł i ogrzewanie ? 50 zł złożyli Mieczysława i Henryk Dąbrowscy z Domacyn. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

 


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie