IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 MARCA 2023 r.

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu, różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Uwieńczeniem tego tygodnia będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego 25 marca w uroczystość Zwiastowania NMP.

3. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali./span>

4. Jutro obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Uroczystość jest przeniesiona z dnia dzisiejszego.

5. W piątek 24 marca rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Ćwiczeniom rekolekcyjnym będzie przewodniczył ks. Michał Libor SDB z Oświęcimia.

6. Bóg zapłać parafiankom z Zadusznik za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątały: Kazimiera Dydo, Agata Krępa i Urszula Walczyk. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Zadusznik z trzech kolejnych numerów.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny a w zakrystii Promyczek Dobra (dla tych, którzy nie odebrali gazety w minionym tygodniu). Przypomnę, że na stoliku za ławkami są broszury o bł. Wincentym Kadłubku, którego 800-lecie śmierci przeżywamy w naszej diecezji.

8. Akcja Katolicka Diecezji Sandomierskiej wspólnie z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego przy Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu zaprasza wszystkich wiernych do wzięciu udziału w inicjatywie modlitewnej „Różaniec o pokój”. Polecając miłosiernemu Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej sprawę pokoju na świecie zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej, a następnie przekazanie omodlonego różańca proboszczowi swojej parafii. Na koniec Wielkiego Postu księża dziekani poszczególnych dekanatów zbiorą różańce i przekażą do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego przy Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu. Zgromadzone różańce zostaną przesłane do Kijowa na Ukrainę, gdzie miejscowe siostry zakonne będą rozdawać je mieszkańcom i zachęcać do jedności modlitewnej w intencji pokoju na świecie. Wierzymy mocno, że wspólna modlitwa i gest przekazania swojego różańca będzie nie tylko wyrazem solidarności z najbardziej potrzebującymi, ale także uproszeniem łask u Boga tak bardzo potrzebnych każdemu z nas.

 


Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie