W liturgii Kościoła przeżywamy:
Wielu zatem spośród Żydów przybyłych do Marii,
ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.

   17 maja 2020 roku, w przeddzień 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, celebrowana była uroczysta Msza św. dziękczynna za życie, dzieło i posługę naszego wielkiego Rodaka, której przewodniczył ks. Proboszcz. Eucharystię przygotowaną przez scholę i ministrantów ubogacił pokaz slajdów, przypominający drogę Karola Wojtyły do świętości. We Mszy św. uczestniczyli wierni oraz goście - Józef Siwoń z żoną - właściciele Podkarpackiej Pracowni Rzeźbiarsko-Odlewniczej "Arkada" w Łowcach.

  Po modlitwie o porzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i końcowym błogosławieństwie, przy śpiewie "Barki", odbył się obrzęd poświęcenia nowych stacji Drogi Krzyżowej, obrazów św. Jana Pawła II i św. Faustyny oraz figury św. Jana Pawła II, która kilka tygodni wcześniej stanęła na placu kościelnym. Uczestnicy liturgii otrzymali pamiątkowe obrazki z modlitwą wstawienniczą do św. Jana Pawła II.

  Stacje Drogi Krzyżowej i figura św. Jana Pawła II, ufundowane przez parafian, zostały zakupione w Podkarpackiej Pracowni Rzeźbiarsko-Odlewniczej ?Arkada? w Łowcach.


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie