W liturgii Kościoła przeżywamy:
Wielu zatem spośród Żydów przybyłych do Marii,
ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.

   9 kwietnia 2020 r. w Wielki Czwartek - dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, Kościół rozpoczął obchody Triduum Paschalnego. W tym czasie wspominamy mękę, śmierć i chwalebne zmartwychwstanie Chrystusa.
Dniem krzyża jest Wielki Piątek. Wielka Sobota to oczekiwanie. Kulminacja, czyli Niedziela Wielkanocna - dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, jest największym i najważniejszym świętem w tradycji wszystkich chrześcijan.

   Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, nie pozwoliła wspólnie uczestniczyć w liturgii tak licznym rzeszom, jak dotychczas, gdyż ze względu na epidemię koronawirusa wprowadzono wiele ograniczeń, w tym liczbę uczestników liturgii do 5 osób. Mimo tych niedogodności, wielu parafian skorzystało z możliwości modlitwy adoracyjnej w ciemnicy i przy grobie Pańskim.

   W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny ci, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszach św. mieli możliwość przyjąć Chrystusa Eucharystycznego o godz. 12.00, 15.00 i 18.00, z czego wiele osób skorzystało.

   Podobnie, jak w latach poprzednich o wystrój kościoła: ciemnica, grób Pański i dekoracje kwiatowe, zatroszczyła się Barbara Paterak z córkami.

 
wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie